PRANÍ A ÚDRŽBA

SPRÁVNÉ PRANÍ A ÚDRŽBA

Aby byly zachovány přírodní vlastnosti merino vlny a oblečení v co nejlepším stavu, musí se s ním správně zacházet. Výrobky DEVOLD, označené TOTAL EASY CARE mohou být prány  v pračce na vlněný program a sušeny v sušičce za nízkých teplo. Pozor, vlněné svetry je nutné prát v ruce. Vlněné výrobky perte minimálně, až když jsou skutečně znečištěny. Výrazně tím prodloužíte životnost oděvu. Bezpodmínečně provádějte údržbu dle uvedených symbolu na každém oděvu.

 

PRACÍ PROSTŘEDKY

Používejte výhradně prací prostředky určené na vlnu. Běžný prací prostředek je alkalický a  obsahuje enzymy, které mohou narušit funkci vlněného vlákna. Na praní používejte výlučně prací prostředek BIOWASH na vlnu s lanolinem. Jde o 100% přírodní produkt, neškodí životnímu prostředí a jeho použití je rovněž cenově výhodné. Biowash je také ideální prací prostředek pro alergiky a děti.

 

PRANÍ A SKLADOVÁNÍ

Před praním obraťte prádlo naruby. Nepoužívejte aviváž. Před prvním nošením doporučujeme nové spodní prádlo vyprat. Při prvním praní perte prádlo samostatně nebo se stejně barevnými oděvy. Může dojít k uvolnění barvy k obarvení ostatního oblečení.

 

MERINO VLNA

Jelikož je vlna velice jemný přírodní materiál, může být napadena moly. Proto nutně používejte při skladování přípravek proti molům. Bezpodmínečně provádějte údržbu podle uvedených symbolů na každém oděvu! Případná reklamace se nevztahuje na mechanické poškození tkaniny uživatelem a na dírky ve tkanině způsobené moly.

 

PÉŘOVÉ OBLEČENÍ:

Oblečení před praním otočte naruby. Perte na jemné praní při 40 stupních. Nepoužívejte aviváž. Vymáchejte nejméně 5 krát, pro důkladné odstranění pracího prostředku a případného slepení peří. Ždímejte max.30 vteřin, poté sušte v sušičce při max. 60 stupních. Dejte dovnitř 4-5 tenisových míčků, které pomohou rovnoměrně rozložit peří v bundě. Je důležité, aby oděv nezůstával dlouho ve vodě.   

 

FLEECOVÉ VÝROBKY:

Perte samostatně na rubové straně. Pokud výrobek obsahuje žehlící symbol, žehlete pouze na rubové straně. Po praní výrobek důkladně vymáchejte. Nesušte v blízkosti intenzivního teplého zdroje.

 

OBLEČENÍ S MEMBRÁNOU:

Oblečení před praním otočte naruby. Doporučujeme spustit další proplachovací cyklus při praní oděvů z membrány pro dokonalejší vymáchání. Nepoužívejte aviváž! Oděvy nesmí být ždímány, musí se nechat odkapat. Při dlouhodobém užívání doporučujeme znovu impregnovat vnější tkaninu. Impregnace musí být určena pro prodyšné syntetické materiály.

 

VÝROBKY U JEMNÝCH MATERIÁLŮ:

Používejte neagresivní šetrné prací prostředky určené pro praní jemných materiálů. Vhodný je například prací prostředek BIOWASH. Výrobky žehlete za vlhka při teplotě stanovené symbolem. Po ručním praní výrobku neždímejte kroucením, aby nedošlo k narušení jemné struktury nebo švů výrobku. Výrobky sušte na rubové straně, nevystavujte je přímému slunci-

 

VÝROBKY Z TMAVŠÍCH BAREV A ODSTÍNŮ:

Perte na rubové straně. Při praní důsledně dbejte na dokonalé rozpuštění pracího prostředku. Po praní v pračce, zejména při její maximální náplní, výrobky řádně vymáchejte, aby byly odstraněny zbytky pracích prostředků, které mohou zanechávat světlé skvrny.

 

BAVLNA:

Před vložením do pračky obraťte oděv naruby a především pečlivě zapněte všechny zipy, včetně suchých. Volte kratší programy určené na jemnější tkaniny. Nepoužívejte aviváž. Používejte pouze prací prostředky určené pro dany typ oděvu.

 

SVETRY S OBSAHEM VLNY ČI BAVLNY:

Při praní v pračce používejte program na vln. Používejte jemné prací prostředky (např. BIOWASH) určené pro vlnu, a to pro praní v ruce i v pračce. Při mácháni postupně snižujte teplotu lázně, aby nedošlo k vysrážení nebo deformaci, zejména u vlněných výrobků. Výrobky po praní odvodněte, pokud stanoví symbol (program vlna), mírně odstřeďte nebo odvodněte v rozprostřeném stavu v ručníku, nikdy neodvodňujte ručním ždímáním – kroucením. Výrobky po odvodnění vytvarujte a sušte nejlépe ve vodorovné poloze. Při sušení výrobku nezavěšujte na šnůru, nezajišťujte kolíčky ani jiným nevhodným způsobem.

vysvetlivky praní